Apsvarstyti galimybę turėti mentorių kviečiami ministerijos ir diplomatinių atstovybių darbuotojai, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys užsienio valstybių aukštosiose mokyklose.
Mentorystės programa parengta siekiant sudaryti geresnes galimybes dalytis profesine patirtimi su kolegomis ir (arba) studentais.
Darbuotojai
Mentoriaus pagalba gali būti naudinga ne tik naujiems darbuotojams, kurie siekia perimti darbo patirtį ir įgyti daugiau žinių, bet ir kitiems kolegoms, kurie išvyko į diplomatinę atstovybę ar grįžo po rotacijos ir pradėjo eiti kitas pareigas ministerijoje, taip pat tiems, kurie rengiasi įgyvendinti naują projektą, kuriam vykdyti reikalingas glaudus bendradarbiavimas su kitų padalinių ar diplomatinių atstovybių darbuotojais, ar tiems, kurie profesinio tobulėjimo tikslais siekia įgyti papildomų žinių kurioje nors konkrečioje srityje.
Studentai
Mentorystės programa suteikia galimybę studentams, kurie domisi Lietuvos diplomatinės tarnybos veikla, užsienio politika ir tarptautiniais santykiais, diplomatija ar nori aptarti profesinius karjeros klausimus, turėti mentorių Lietuvos diplomatinėje tarnyboje ir bendradarbiauti su juo nuo 2 iki 6 mėnesių.
Mentoriais gali būti ministerijos ir diplomatinių atstovybių darbuotojai, paprastai turintys ne mažesnę nei 3 metų darbo diplomatinėje tarnyboje patirtį. Mentorystė yra paremta savanoriško neatlygintino bendradarbiavimo principu.
Siūloma, kad mentorius ir ugdytinis aiškiai aptartų visus mentorystės vykdymo klausimus – tikslus, trukmę, dažnumą, susitikimų formą (tiesioginiai ar nuotoliniai) ir konfidencialumo susitarimų užtikrinimą. Rekomenduojama, kad mentoriaus ir ugdytinio susitikimai vyktų ne rečiau nei vieną kartą per mėnesį.
Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!